Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

B- CIiK Działa Lokalnie!!

Utworzono dnia 06.11.2015
Czcionka:

Biblioteka- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy Działa Lokalnie!

Dzięki dofinansowaniu z programu” Działaj Lokalnie IX” B- CIiK realizuje równolegle dwa projekty. „Gwiazdy nie tylko na niebie” realizowany przez nieformalna grupę „Sweet Stars” oraz „Teatr na kółkach” reprezentowany przez grupę „Bajarze”.  Termin zakończenia projektów przewidziany jest z końcem roku.

Projekt „Gwiazdy nie tylko na niebie” to wspólne działanie grupy tanecznej „Sweet Stars” reprezentowanej przez Urszulę Sosnowską, Katarzynę Hanusko i Martę Słuchocką- koordynatora projektu oraz grupy Viet Vo Dao.  W ramach projektu trwają warsztaty taneczne prowadzone przez instruktorki tańca Urszulę Sosnowską oraz Katarzynę Hanusko oraz zajęcia Viet Vo Dao prowadzone przez instruktora Sylwestra Jankowskiego.   Grupa Viet Vo Dao przygotuje pokaz o tematyce „Kultury Wietnamskiej”, natomiast grupa „Sweet Stars” pokaz taneczny „Londyńskie Mosty”. Obie grupy zaprezentują  się podczas Pucharu Polski, który odbędzie się 5 grudnia w Ełku. Dla aktywnych uczestników Pucharu Polski Viet Vo Dao w ramach zadania zostaną zakupione nagrody. Partnerem przy realizacji projektu jest ZSS w Starych Juchach, który użycza Sali do prowadzenia zajęć Viet Vo Dao.

Drugi z projektów „Teatr na kółkach” realizowany przez grupę „Bajarze” w skład której wchodzą: Iwona Malinowska- młodszy instruktor kulturalno- oświatowy, Marta Słuchocka- pracownik administracji i kadr, Zuzanna Malinowska, Aleksandra Rejniak oraz Natalia Siemieniewicz- uczennice ZSS w Starych Juchach. Działanie polega na zaangażowaniu grupy młodzieży oraz społeczności lokalnej, która przygotuje spektakl teatru lalek. Uczestnicy biorą udział w warsztatach przygotowujących i doskonalących umiejętności związane z wykonaniem lalek, inscenizacji oraz całej sztuki. W ramach działania przeprowadzone zostaną warsztaty: krawiecki- które poprowadzi Iwona Malinowska oraz Agnieszka Wojciechowska , stolarskie-  jako wolontariusz Przemysław Gromadzki , teatralne- Iwona Malinowska , projektowanie plakatu-Radosław Nowacki. Od września od końca października odbyło się 9 warsztatów tematycznych. Uczestnicy projektu stworzą nietypową sztukę teatralną mówiącą o polskich legendach i baśniach. Grupa „Bajarze” samodzielnie wykonała kukiełki oraz uszyła stroje. Dzięki dofinansowaniu uczestnicy projektu wybrali się do Suwalskiego Ośrodka Kultury  na spotkanie Teatralne „Za Kurtynką”: Czerwony Kapturek Spektakl Teatru Lalki i aktora w Łomży oraz spotkanie warsztatowe: „Teatr przedmiotu”. W ramach projektu zostaną wystawione 3 spektakle dla szerokiej publiczności m. In. W B- CIiK oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku.

Dofinansowane ze środków Programu „ Działaj Lokalnie IX” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowane przez Amerykańską Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, oraz samorządy gmin: Stare Juchy, Prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiatu Ełckiego.

Autor: Aneta Marczak

Zdjęcia

Utworzono dnia 06.11.2015, 09:14

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 101

W poprzednim miesiącu: 105

Wszystkich: 3560